Інформація
Пошук

Проектування тепломереж

Досвід експлуатації теплових мереж показав високу надійність і ефективність попередньоізольовані трубопроводів. У зв'язку з розширенням переліку заводів, що виробляють даний тип продукції, а також з удосконаленням технології виробництва труб і монтажних робіт, вартість прокладки мереж з попередньо ізольованих труб в останні роки значно знизилася. Зважаючи на це як для знову споруджуваних міських об'єктів, так і при реконструкції існуючих мереж все частіше використовуються попередньоізольовані труби.

Підставою для розробки проекту є:

 • для знову споруджуваних міських об'єктів - технічні умови і умови підключення від експлуатуючої організації, технічне завдання від Замовника
 • для об'єктів реконструкції та капітального ремонту - технічного завдання

Вихідними даними для початку робіт з проектування теплових пунктів є:

 • технічне завдання від Замовника - технічні умови на дозволену теплову потужність
 • анкети технічних даних

Зміна у вимогах технічного завдання на етапі проектування повинно виконуватися в установленому порядку за поданням експлуатаційного району з обов'язковим перезатвердженням в експлуатуючої організації.
Зміни у вимогах технічних умов на етапі проектування повинні виконуватися в установленому порядку за поданням замовника з обов'язковим перезатвердженням в експлуатуючої організації. При необхідності до технічним завданням і технічним умовам прикладається виконавча документація на ділянки сполучення з існуючими теплопроводами або обмірювальні креслення з підписом експлуатаційного району. Зазначені документи повинні містити чітку інформацію про технічні параметри проектованих мереж з точним зазначенням обсягів (меж) проектування.
При формулюванні вимог ТЗ допускається посилання на затверджені компанією документи (стандарти, технічні регламенти та ін.) При роботі над проектною документацією проектувальник повинен вибрати найбільш ефективний варіант прокладання теплових мереж, що забезпечує вимоги технічних умов експлуатуючої організації і технічного завдання замовника, забезпечити безперебійне, надійне і безпечне теплопостачання споживачів. Прокладання в каналах слід застосовувати при необхідності розвантажити трубу від надмірного тиску грунту, при перетині доріг, автостоянок та інших об'єктів для забезпечення можливості ремонту труби без розриття, а також у випадках проходження поблизу будівель, перетин територій лікувально-профілактичних, дитячих навчальних закладів. При проектуванні слід приймати найбільш раціональний варіант трасування. Для забезпечення економічної ефективності рішень слід максимально використовувати існуючі канали, при необхідності виконуючи їх ремонт.

Етапи проектування:

 • обстеження системи теплопостачання, отримання технічних даних для визначення потужності теплової мережі
 • розробка принципових схем
 • узгодження обладнання
 • отримання технічного завдання на розробку розділу з енергоефективності об'єкта
 • розробка розділів з енергоефективності
 • видача будівельних завдань
 • узгодження проекту з дозвільними органами

Монтажна схема виконується не тільки для сталевих теплопроводів в ППУ-ізоляції, що прокладаються Безканальні, але також для прокладки теплопроводів в каналі, наземної прокладки або тимчасової прокладки теплопроводів на період будівництва основного ділянки тепломережі. Розробляючи схему безперебійного теплопостачання споживачів, необхідно забезпечити безпечну врізку в існуючий теплопровідності. Для цього слід розробити монтажну схему з зазначенням відстаней, місць установки високих і низьких опор і врізки байпаса теплопроводу в існуючу тепломережа. Всі специфікації в проекті повинні відповідати розробленим кресленням і бути узгоджені з експлуатуючою організацією і з замовником.
Якщо проектом передбачається демонтаж існуючої теплової мережі, то в проекті повинна бути представлена ​​демонтажна відомість, в якій вказуються сталеві і залізобетонні елементи демонтується мережі.
Проектування теплових мереж в ППУ-ізоляції вимагає від проектувальника не лише навичок кресляра, а й знань, що стосуються застосування нових сучасних матеріалів, які необхідні для проектування теплових мереж. Це дозволить виробити оптимальне рішення при проектуванні тепломережі і скласти специфікацію, що дозволяє провести повну своєчасну комплектацію об'єкта, що особливо важливо для проведення монтажних робіт в термін.